/fpl · beslutningsstøtte
Krystallkulen
Henter lag, kamper og priser fra FPL …
/fpl · beslutningsstøtte
Henter lag, kamper og priser fra FPL …
Tjuvstart — Sindre Bøe. Troppen er lest fra Gameweek 9, og anbefalingen gjelder Gameweek 10.
Konsa
7,5 forventede poeng, doblet til 14,9. 96 % sjanse for å starte.
Konsa ligger 1,0 poeng foran Haaland i modellen.
Visekaptein: Haaland (6,5).
Egan→Van Hecke
Dewsbury-Hall→Gibbs-White
+10,7 poeng over 6 runder, hvorav +0,9 allerede i GW10.
Bank etter byttet: 0,0.
4-4-2
61,5 forventede poeng før kapteinsbindet, 10,7 på benken.
Inn: De Cuyper for Egan (+3,6).
Inn: Calafiori for Calvert-Lewin (+1,1).
| Spiller | Start | GW10 | GW11 | GW12 | GW13 | GW14 | GW15 | Sum | Kamp 10 | Kamp 11 | Kamp 12 | Kamp 13 | Kamp 14 | Kamp 15 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anbefalt ellever — 4-4-2 | ||||||||||||||
| Raya GKP · ARS · 6,2 (selges 6,1) | 100 % | 5,5 | 4,6 | 4,2 | 4,3 | 4,6 | 4,5 | 27,6 | HUL | new | MCI | bre | tot | BOU |
| KonsaC DEF · ARS · 4,7 (selges 4,5) | 96 % | 7,5 | 4,9 | 4,2 | 4,5 | 4,8 | 4,8 | 30,7 | HUL | new | MCI | bre | tot | BOU |
| De Cuyper DEF · BHA · 5,4 (selges 5,1) | 100 % | 6,1 | 4,8 | 5,2 | 3,6 | 3,8 | 4,8 | 28,2 | BRE | hul | NEW | bou | ||
Store bokstaver = hjemmekamp, små = borte. Fargen er FPL sin egen vanskelighetsgrad, fra 1 3 5.
Egan → Van Hecke og Dewsbury-Hall → Gibbs-White gir +10,7 poeng netto over 6 runder. Sammenligningen er gjort på startelleveren, ikke på hele troppen — et bytte er bare verdt noe hvis spilleren faktisk kommer inn på laget. Runder lenger fram vektes litt lavere enn de nærmeste.
| Bytte | GW10 | 6 runder | Trekk | Netto | Bank |
|---|---|---|---|---|---|
| Beste enkeltbytte Egan → Van Hecke HUL 4,1 → TOT 5,0 | +1,4 | +5,5 | 0 | +5,5 | 1,4 |
| Beste dobbeltbytte Egan → Van Hecke Dewsbury-Hall → Gibbs-White HUL 4,1 → TOT 5,0 · EVE 6,5 → NFO 7,9 | +0,9 | +10,7 | 0 | +10,7 | 0,0 |
| Alternativ 1 Calafiori → Gabriel ARS 5,7 → ARS 8,0 | +1,9 | +5,2 | 0 | +5,2 | 0,0 |
| Alternativ 2 Dewsbury-Hall → Gibbs-White EVE 6,5 → NFO 7,9 | −0,7 | +5,1 | 0 | +5,1 | 0,9 |
| Alternativ 3 Rogers → Gibbs-White CHE 7,8 → NFO 7,9 | −0,5 | +4,4 | 0 | +4,4 | 2,2 |
| Klubb | Spillere | Snitt-FDR | GW10 | GW11 | GW12 | GW13 | GW14 | GW15 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Aston Villa | 1 | 2,67 | mun | SUN | ips | EVE | CRY | cov |
| Spurs | 1 | 2,67 | lee | IPS | sun | FUL | ARS | hul |
| Brighton | 2 | 2,83 | BRE | hul | NEW | bou | nfo | EVE |
| Arsenal | 3 | 3,00 | HUL | new | MCI | bre | tot | BOU |
Ingen i troppen ligger an til prisfall i natt.
Rogers, Konsa, N.Jackson stiger trolig i pris — det øker lagverdien din, men gjør dem dyrere å kjøpe tilbake senere.
| Spiller | Pris | Eid av | GW10 | 6 runder | Merknad |
|---|---|---|---|---|---|
| Barry FWD · EVE | 5,6 | 7.5 % | 5,7 | 32,0 | Lav prisrisiko |
| Gabriel DEF · ARS | 8,0 | 24.4 % | 7,2 | 31,9 | Høy sjanse for prisøkning |
| Gibbs-White MID · NFO | 7,9 | 10.8 % | 3,3 | 30,8 | Høy risiko for prisfall |
| Isak FWD · LIV | 9,2 | 21.5 % | 5,3 | 30,6 | Lav prisrisiko |
| Van Hecke DEF · TOT | 5,0 | 10.9 % | 5,8 | 30,2 | Middels prisrisiko |
| Mbeumo MID · MUN | 7,9 | 20.6 % | 5,0 | 29,0 | Middels prisrisiko |
| Evanilson FWD · BOU | 6,4 | 17.4 % | 6,8 | 28,4 | Høy sjanse for prisøkning |
| Vuskovic DEF · BHA | 5,2 | 7.3 % | 5,5 | 28,0 | Middels prisrisiko |
| Trafford |
Beregnet 3.11., 00:34. Kilde: det offisielle FPL-API-et.
| nfo |
| EVE |
| Calafiori DEF · ARS · 5,9 (selges 5,7) | 83 % | 5,3 | 4,4 | 3,7 | 3,9 | 4,2 | 4,3 | 25,8 | HUL | new | MCI | bre | tot | BOU |
| Muharemović DEF · LEE · 5,1 (selges 5,0) | 100 % | 4,8 | 3,7 | 5,5 | 3,0 | 5,0 | 3,7 | 25,7 | TOT | che | COV | mci | IPS | liv |
| Tavernier MID · BOU · 6,6 (selges 6,3) | 100 % | 5,8 | 4,8 | 4,7 | 4,9 | 5,5 | 3,6 | 29,3 | ips | NFO | ful | BHA | HUL | ars |
| Dewsbury-Hall MID · EVE · 6,6 (selges 6,5) | 100 % | 4,9 | 3,8 | 3,9 | 4,1 | 4,4 | 3,6 | 24,7 | COV | bre | LIV | avl | FUL | bha |
| Rogers MID · CHE · 8,1 (selges 7,8) | 100 % | 4,7 | 4,2 | 3,7 | 5,5 | 3,9 | 3,4 | 25,4 | sun | LEE | nfo | CRY | LIV | mci |
| Palmer MID · CHE · 9,8 (selges 9,7) | 100 % | 4,4 | 4,5 | 3,9 | 5,9 | 4,2 | 3,7 | 26,7 | sun | LEE | nfo | CRY | LIV | mci |
| HaalandV FWD · MCI · 15,8 (selges 15,6) | 100 % | 6,5 | 7,5 | 4,8 | 6,7 | 6,2 | 7,0 | 38,7 | nfo | FUL | ars | LEE | bre | CHE |
| N.Jackson FWD · AVL · 7,0 (selges 6,9) | 100 % | 6,0 | 4,5 | 4,4 | 4,2 | 5,1 | 4,2 | 28,3 | mun | SUN | ips | EVE | CRY | cov |
| Benk |
| Dubravka GKP · TOT · 4,0 | 0 % | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | lee | IPS | sun | FUL | ARS | hul |
| Calvert-Lewin FWD · LEE · 6,1 | 100 % | 4,2 | 4,2 | 5,3 | 3,8 | 5,8 | 3,8 | 27,0 | TOT | che | COV | mci | IPS | liv |
| Groß MID · BHA · 6,2 (selges 5,8) | 100 % | 4,0 | 4,7 | 5,4 | 4,1 | 4,0 | 4,9 | 27,1 | BRE | hul | NEW | bou | nfo | EVE |
| Egan DEF · HUL · 4,1 | 100 % | 2,5 | 2,9 | 3,5 | 3,4 | 2,9 | 3,8 | 19,0 | ars | BHA | cry | NFO | bou | TOT |
| Alternativ 4 Palmer → Gibbs-White CHE 9,7 → NFO 7,9 |
| −0,2 |
| +3,8 |
| 0 |
| +3,8 |
| 4,1 |
| Alternativ 5 Calvert-Lewin → Barry LEE 6,1 → EVE 5,6 | +1,3 | +3,8 | 0 | +3,8 | 2,8 |
| Everton | 1 | 3,00 | COV | bre | LIV | avl | FUL | bha |
| Bournemouth | 1 | 3,00 | ips | NFO | ful | BHA | HUL | ars |
| Hull City | 1 | 3,17 | ars | BHA | cry | NFO | bou | TOT |
| Leeds | 2 | 3,17 | TOT | che | COV | mci | IPS | liv |
| Chelsea | 2 | 3,33 | sun | LEE | nfo | CRY | LIV | mci |
| Man City | 1 | 3,33 | nfo | FUL | ars | LEE | bre | CHE |
| 5,0 |
| 6.3 % |
| 4,5 |
| 27,9 |
| Høy sjanse for prisøkning |
| B.Fernandes MID · MUN | 11,7 | 21.7 % | 3,1 | 27,6 | Høy risiko for prisfall |
| Rudoni MID · COV | 4,9 | 0.9 % | 4,9 | 27,4 | Høy sjanse for prisøkning |
| Thiago FWD · BRE | 7,8 | 9.2 % | 4,8 | 27,3 | 4 gule kort — ett fra karantene |